Aktualności

JANE KOMUNIKAT

Oświadczenie względem wyników badań EUROTEST z maja 2018.

logo jane

JANÉ GRAVITY

WYNIKI BADAŃ EUROTEST Z MAJA 2018.

Szanowni Klienci,

Chcielibyśmy poinformować Państwa o wynikach testów ADAC 2018 oraz Stiftung Warentest 2018, którym poddano fotelik Jané SRI iSize Gravity.

Fotelik Gravity został zaklasyfikowany do najbardziej zaawansowanych produktów w Europie, objętych atestem iSize R129. Spomiędzy słów oceny bezpieczeństwa warto wyróżnić sformułowania takie jak „niskie ryzyko obrażeń przy zderzeniu czołowym”, „mała szansa niepoprawnego montażu” czy „doskonała jakość konstrukcji fotelika”, które wskazują na znakomite właściwości produktu.

W wynikach testów ADAC znalazły się m.in. następujące oceny:

BEZPIECZEŃSTWO

 • Niskie ryzyko obrażeń przy zderzeniu czołowym
 • Uprzęże bezpieczeństwa są prawidłowo przeprowadzone
 • Fotelik dziecięcy jest stabilny we wnętrzu pojazdu

OBSŁUGA

 • Mała szansa niepoprawnego montażu
 • Prosty montaż fotelika
 • Instrukcja i ostrzeżenia są łatwo zrozumiałe

ERGONOMIA

 • Komfortowa wyściółka
 •   Dobra pozycja fotelika
 • Duża przestrzeń

CZYSZCZENIE I OBSŁUGA

 • Możliwość prania w pralce
 • Łatwo zdejmowana tapicerka
 •   Bardzo dobra konstrukcja

Jeżeli chodzi o materiały toksyczne, które wykryto na poziomach przekraczających wartości wskazane w protokole testów Eurotest, firma Jané pragnie poinformować klientów, że zawartość tych substancji mieści się w granicach wytyczonych przez normy europejskie. Jednakże w świetle wspominanych wyników, firma Jané przeprowadziła serię 6 dodatkowych testów, uzupełniających wobec badań, którym zwyczajowo poddawane są jej produkty i które zostały wykonane w najlepszych niezależnych laboratoriach europejskich:

 • SGS, światowy lider w zakresie kontroli, weryfikacji, testów i certyfikacji;
 • TÜV, organizacja międzynarodowa działająca na polu usług technicznych, bezpieczeństwa i certyfikacji.

Wyniki wszystkich tych testów wskazują, że fotelik Gravity jest wolny od substancji wykrytych w badaniach Eurotest. Firma Jané przedłożyła Eurotest Consortium wszystkie sprawozdania w celu ich oceny. Ponadto firma Jané udostępni te dokumenty w domenie publicznej, tak aby były dostępne dla wszystkich.

 1. Raport SGS nr TR1321521 (18 maja 2018). Próbka testowa: wkład do poduszki i naramiennik fotelika Gravity.
 1. Raport SGS nr TR1305049 (17 maja 2018). Próbka testowa: cała tapicerka fotelika Gravity.
 1. Raport TÜV nr 0164127713a001 (15 maja 2018). Próbka testowa: naramiennik.
 1. Raport SGS nr CANEC1808069301 (8 maja 2018). Próbka testowa: pianka pamięciowa zagłówka.
 1. Raport TÜV nr 0164126644a001 (4 maja 2018). Próbka testowa: tkaniny.
 1. Raport SGS nr GZHL1804016634IP (4 maja 2018). Analiza testowa: klej.

Uzyskane wyniki sugerują możliwość skażenia środowiskowego próbki testowej lub błędu proceduralnego w europejskim teście fotelików dziecięcych 2018, do których doszło poza firmą Jané i które nie mają żadnego odniesienia wobec pozostałych fotelików Gravity obecnych na rynku. Z tego powodu firma Jané pragnie uspokoić swoich klientów oraz jeszcze raz podkreślić jakość i bezpieczeństwo oferowanego fotelika dziecięcego.

Firma Jané często aktualizuje i wprowadza własne specyfikacje substancji niebezpiecznych, oparte na najbardziej surowych normach oraz aktualnym prawodawstwie światowym. Obecność materiałów toksycznych stanowi kluczowy element kontrolowany w trakcie wszystkich procedur weryfikacji produktów i utrzymania wysokich standardów jakościowych w toku całego procesu produkcyjnego. Na dowód powyższych słów załączamy jedno ze sprawozdań sporządzone latem 2017 r. Sprawozdanie określa rygorystyczne kontrole oraz dobry stan omawianego produktu.

Firma Jané odgrywa aktywną rolę w toku rozwoju regulacji europejskich oraz w stały sposób modernizuje swoje produkty, ulepszając je poprzez wprowadzanie nowych rozwiązań oraz dążąc do osiągnięcia standardów o wiele wyższych niż ustanowione we wzmiankowanych przepisach.

Firma Jané cieszy się międzynarodowym uznaniem z tytułu jakości swoich fotelików dziecięcych i jest powszechnie wskazywana jako jedna z wiodących firm na polu bezpieczeństwa, innowacyjności, odpowiedzialności oraz zaangażowania w kontekście najmłodszych pasażerów.

Wszystkie produkty marki Jané są opatrzone świadectwem homologacji typu i są ściśle zgodne z aktualnymi regulacjami ECE 44/04 i/lub ECE R129 iSize. Ponadto wszystkie produkty są regularnie kontrolowane przez niezależne laboratoria, które okresowo potwierdzają stan COP (zgodności produkcji), nasz dział jakości, jak również nasze centrum badawczo-rozwojowe, Ośrodek Badawczy Testów Zderzeniowych Jané, gdzie prowadzi się zaawansowane badania w najbardziej skrajnych warunkach.

Bazując na zdobywanych informacjach zamierzamy w dalszym ciągu ulepszać nasze produkty i podnosić jakość wszystkich elementów, które mogą zostać udoskonalone, tak aby w niedalekiej przyszłości ponownie uzyskiwać najlepsze wyniki, do których przyzwyczajeni są nasi klienci.

Będziemy  informować Państwa o wynikach i krokach podejmowanych w celu optymalizacji naszych produktów.

Chcemy również skorzystać z tej okazji, aby podziękować wszystkim za współpracę i zaufanie do marki Jané.

Jeżeli oczekują Państwo dalszych wyjaśnień, prosimy o kontakt.

Dziękujemy.

Z wyrazami szacunku, Jané